امتیاز مثبت
۰
 
کسب افتخاری دیگر از سوی دانشجویان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم
به گزارش پایگاه قرآنی – دانشگاهی ایحاء، دانشجویان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در مرحله اول بیست و دومین المپیاد علمی دانشجویی کشور در رشته الهیات و معارف اسلامی موفق به کسب رتبه های برتر شدند.
تاریخ انتشار : شنبه ۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۹
کد مطلب: 7039
 
 
در این المپیاد که از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت همزمان در کل کشور برگزار گردید دانشجویان دانشکده های علوم قرآنی شیراز (قطب6) ، بندرعباس(قطب 7) و کرمانشاه و ملایر (قطب 8) حائز رتبه های برتر گردیدند.

بنابراین گزارش سدرا ملک آرایی ، طاهره طیبی پور و امین رضایی از دانشکده علوم قرآنی شیراز حائز رتبه های برتر در قطب 6 کشور شدند.

همچنین جمیله رنجبر کلیبی از دانشکده علوم قرآنی بندرعباس رتبه برتر در قطب 7 کشور را از آن خود کرد.

محمدرضا مؤمنی از دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه، حسنا شاهسواری، محدثه سادات موسوی، زهرا طاقتی احسن از دانشکده علوم قرآنی ملایر نیز در قطب 8 کشور موفق به کسب رتبه های برتر این دوره از المپیاد شدند.

لازم به ذکر است مرحله نهایی این المپیاد 29 و 30 تیر ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

داوطلبان همه ساله به دو روش  شرکت در آزمون کارشناسی ارشد (المپیاد متمرکز) و شرکت در المپیاد غیرمتمرکز (دانشجویان ممتاز از دانشگاه های واقع در قطب های هشت گانه)می توانند در این المپیاد شرکت نمایند.

 المپیاد متمرکز به این گونه می باشد که دانشجویان با شرکت در آزمون کارشناسی ارشد و پس از اعلام نتایج مرحله اول آزمون کارشناسی ارشد، شورای برنامه ریزی المپیاد طی جلسه ای 15 نفر اول رشته الهیات و معارف اسلامی را (بدون احتساب معدل) فقط براساس بالاترین نمره علمی انتخاب نموده و از طریق سایت مرکز المپیاد اسامی منتخبین مرحله اول المپیاد متمرکز اعلام می گردد.

‏ بند مربوط به منحصرا المپياد، در دفترچه ثبت نام نيز مخصوص دانشجويان سال سوم مقطع كارشناسي مي باشد و دانشجویان سال سوم و چهارم می توانند در المپیاد متمرکز شرکت نمایند.

همچنین از سال 1386 تاکنون با تقسیم بندی دانشگاه های کشور به 8 قطب دانشگاهی المپیاد غیرمتمرکز به اجرا درآمده است.

در المپیاد غیرمتمرکز دانشجویان ممتاز دانشگاه های واقع در هر قطب به مراکز قطب ها معرفی می شوند. سپس در مرحله نیمه نهایی، دانشجویان معرفی شده به قطب های هشت گانه به طور همزمان با یکدیگر به رقابت می پردازند. پس از آن برگزیدگان هر قطب به مرکز المپیاد سازمان سنجش معرفی می شوند تا در مرحله نهایی (آزمونی که توسط سازمان سنجش برگزار می شود) منتخبین المپیادمتمرکز و غیرمتمرکز به رقابت بپردازند.

لازم به ذکر است شرکت کنندگان در المپیاد غیر متمرکز حتما باید در حال تحصیل و دانشجوی سال سوم و چهارم باشند و گواهی اشتغال به تحصیل خود را پس از ثبت نام به مراکز قطب ها ارسال کنند. 
 
Share/Save/Bookmark