امتیاز مثبت
۰
 
رونمایی از کتاب «احتجاج‌های قرآنی پیامبر اسلام(ص) در دانشکده علوم قرآنی ملایر
با حضور امام جمعه شهرستان ملایر از کتاب «احتجاج‌های قرآنی پیامبر اسلام(ص) و کارکردهای آن در دانشکده علوم قرآنی ملایر رونمایی شد .
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۲
کد مطلب: 8533
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از ملایر، مراسم رونمایی از کتاب «احتجاج‌های قرآنی پیامبر اسلام(ص) و کارکردهای آن» با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی و دانشکده علوم قرآنی ملایر برگزار شد.

در این مراسم که با استقبال چشمگیر اهالی فرهنگ و هنر برگزار شد، سید کریم خوش نظر رئیس دانشکده علوم قرآنی ملایر در سخنانی بر اهمیت مطالعه و تاثیر آن بر اجتماع سخن گفت و با ادای احترام به مقام شامخ شهدای مدافع وطن، اظهار کرد: ما تمامی پیشرفت ها و افتخارات خود را مدیون رشادت های مدافعین خود در مرزهای کشور می باشیم.

در ادامه این مراسم آقایان حسنعلی نوروزی به عنوان استاد راهنما و سید مصطفی موسوی نگارنده کتاب به بیان ویژگی های کتاب فوق پرداختند.

عضو هیات علمی دانشکده علوم قرآنی ملایر نیز در در مقام داوری این کتاب به معنای احتجاج از نظر منطق اشاره کرد و گفت: احتجاج در حقیقت اثبات ادعا با دلیل است. در همین راستا از راهکارهای مهم استدلال از منطق برهان و جدل است که در آن از مسلمات و مشهودات کمک گرفته می‌شود که برای مخاطب قابل استفاده و توجه است.

وی با بیان اینکه احتجاجات قرآنی پیامبر در سه محور توحید، نبود و معاد آمده است تصریح کرد: نویسنده در این کتاب تلاش کرده تا با بیان آیات قرآنی در قالب استدلالات منطقی در این سه محور احتجاجات پیامبر را تببین کند.

عضو هیات علمی دانشکده علوم قرآنی ملایر با بیان اینکه این کتاب منبع مهم و پاسخگوی برای طلاب و دانشجویان رشته‌های مرتبط و مختلف خواهد بود گفت: این اولین کتاب رونمایی شده از پایان نامه در خصوص پژوهش های قرآنی در دانشکده علوم قرانی ملایر است.

در ادامه مراسم حجت‌ الاسلام «محمد باقر برقراری» امام جمعه ملایر گفت: امروز یکی از نیازهای جامعه ما توجه به امر مطالعه به ویژه در بین جوانان است.

امام جمعه ملایر با معرفی این کتاب با بیان اینکه امروز در میان اقشار مختلف جامعه ضرورت وجود چنین کتبی نیاز است افزود: کسانی که به دنبال استدلالات عقلی و منطقی هستند می‌ توانند از چنین منابعی بهره مند شوند. وی اضافه کرد: این کتاب می‌ تواند پاسخگوی بسیاری از سوالات و با استدلال منطقی در مسائل دینی و اعتقادی باشد.

وی ضمن تقدیر از نویسنده کتاب بر تشویق و حمایت از نویسندگان به ویژه نویسندگان دینی تاکید کرد و گفت: امیدواریم در آینده شاهد انتشار بیشتر چنین کتبی برای در راستای رفع نیاز دانشجویان و طلاب باشیم.

خاطر نشان می شود کتاب«احتجاج‌های قرآنی پیامبر اسلام(ص) و کارکردهای آن » تألیف سیدمصطفی موسوی، پژوهشگر قرآنی در دانشکده علوم قرآنی ملایر است که با عنوان «بررسی و تبیین کارکرد‌های احتجاجات پیامبر اکرم(ص) در جهان معاصر» به عنوان پایان‌نامه دوره کارشناسی ارشد سیدمصطفی موسوی با راهنمایی دکتر حسنعلی نوروزی و داوری دکتر سید کریم خوش نظر بوده که سال ۹۵ جهت ارزیابی به دانشگاه علوم و معارف قرآن قم ارسال و پس از ارزیابی‌های صورت گرفته این اثر یکی از پروژه‌های برتر دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم شناخته شد و حق امتیاز چاپ به عنوان کتاب را کسب کرد.
Share/Save/Bookmark