امتیاز مثبت
۰
 
معاون جدید پژوهشی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم منصوب شد
به گزارش پایگاه قرآنی – دانشگاهی ایحاء ، دکتر رضا امانی از سوی قائم مقام دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم به سمت معاون پژوهشی این دانشگاه منصوب شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۸
کد مطلب: 6959
 
 
بنابراین گزارش در مراسم اختتامیه گردهمایی اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم که با حضور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد، دکتر رضا امانی از سوی حجت الاسلام والمسلمین الهی زاده به عنوان معاون جدید پژوهشی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم منصوب گردید. 

 
دکتر امانی در این مراسم ضمن ارائه برنامه های پیش روی این معاونت، به برگزاری دهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی اشاره نمود و افزود: برگزاری این همایش در بین دانشگاه های کشور فعالیتی بی نظیر است. مجموعه مقالات دوره گذشته وحاضر همایش آماده و در مراسم اختتامیه همایش رونمایی شد. همچنین از پوستر دوره یازدهم با عنوان« قرآن و استکبار ستیزی» نیز رونمایی گردید. 

 
دکتر امانی افزود: در کنار برگزاری دهمین دوره همایش، دور جدید شورای پژوهشی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم نیز آغاز به کار کرد.  

 
وی نبود سند چشم انداز در معاونت پژوهشی دانشگاه جهت مشخص شدن مسیر حرکتی پژوهش دانشگاه را به عنوان یک آسیب جدی عنوان کرد و از آماده سازی و تصویب منشور پژوهشی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در شورای پژوهش خبر داد که به زودی ابلاغ خواهد شد.

 
امانی همچنین از آماده سازی تقویم پژوهشی سال آینده دانشگاه و همچنین کارنامه پژوهشی سال تحصیلی گذشته دانشگاه خبر داد و بر حمایت این معاونت از طرح های پژوهشی در دانشگاه تأکید کرد. 

 
معاون پژوهشی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در خصوص پایان نامه های دانشجویان گفت: اولویت اول ما در معاونت سامان دادن به پایان نامه هاست. سال گذشته 300 پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد دفاع شد. پس از ارزیابی به این نتیجه رسیدیم که موضوعات پایان نامه ها پراکنده است. لذا ضروری است که موضوعات پایان نامه ها در جهت اولویت های پژوهشی دانشگاه که از سوی معاونت پژوهش و بر اساس مأموریت و اهداف دانشگاه تنظیم شده است، پیش بروند. 

 
وی در ادامه در خصوص مجلات دانشگاه نیز بیان کرد : در حال حاضر چند مجله در چندین دانشکده علوم قرآنی  داریم و هر کدام که حداقل قابلیت رسیدن به درجه علمی ترویجی دارند قطعا از سوی سازمان مرکزی دانشگاه حمایت خواهند شد.  در غیر اینصورت لازم است مجلات جدیدی همسو با اولویت های پژوهشی دانشگاه و با رویکرد علمی – پژوهشی تأسیس و فعالیت کنند.

 
تشکیل دبیرخانه دائمی همایش های دانشگاه، حمایت از انتشارات دانشگاه، تدوین متون درسی و آموزشی و ... از دیگر برنامه های ذکر شده از سوی معاون جدید پژوهشی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم بود. 

 
همچنین در این مراسم دکتر علیرضا کاوند نیز به عنوان مدیر جدید پژوهشی دانشگاه منصوب گردید. 

 
در پایان این مراسم نیز از زحمات حجت الاسلام والمسلمین سید محمد نقیب سرپرست پیشین معاونت پژوهشی دانشگاه قدردانی شد.
Share/Save/Bookmark