امتیاز مثبت
۰
 
انتشار مقاله عضو هیأت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در فصلنامه علمی ترویجی سفینه
مقاله سرپرست معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در شماره شصت و چهارم فصلنامه علمی ترویجی سفینه منتشر شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۰
کد مطلب: 10631
 
 
به گزارش ایحا، مقاله دکتر علیرضا کاوند، سرپرست معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با عنوان «آسیبها و راهکارهای مبارزه با بی‌حجابی در جامعه از دیدگاه قرآن و روایات» که با همکاری خانم زهرا حاج کاظمی تهیه و تدوین شده است در شماره ۶۴ فصلنامه علمی ترویجی سفینه منتشر شد.
در چکیده این مقاله آمده است:
یکی از مباحث مطرح در حوزه دفاع از اندیشه‌های دینی، آسیب‌ها و راهکارهایی است که می‌توان از آن در مقابله با بی‌حجابی استفاده کرد. دیدگاه‌های برخی از اندیشمندان مسلمان و غربی با آموزه‌های شرع مبین اسلام به آن دستور داده تفاوت دارد.
در این پژوهش با روشی توصیفی – تحلیلی و با استناد با آیات قرآن کریم و روایات معصومان تلاش داریم تا به این سه پرسش مهم پاسخ دهیم که الف): مقصود از حجاب و عفاف چیست؟ ب) مهمترین آسیب‌ها در بی‌حجابی چیست؟ ج) چه راهکارهایی برای عفاف و حجاب می‌توان در نظر گرفت؟ می‌کوشیم به نتایج حاصل از این آسیب‌ها و نتایج حاصل از این راهکارها اشاره کنیم.
شصت و چهارمین شماره فصلنامه علمی ترویجی سفینه از سوی مؤسسه فرهنگی نباء مبین و به مدیرمسئولی محمدحسین شهری در پاییز ۱۳۹۸ چاپ و در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.
Share/Save/Bookmark