امتیاز مثبت
۰
 
با همکاری دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم؛
نخستین همایش بین المللی قرآن و سلامت اجتماعی برگزار می شود
نخستین همایش بین المللی قرآن و سلامت اجتماعی با همکاری دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در اصفهان برگزار می شود.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۵
کد مطلب: 10001
 
 
به گزارش ایحا، دانشگاه معارف قرآن و عترت(ع) اصفهان با مشارکت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم نخستین همایش بین المللی قرآن و سلامت اجتماعی را برگزار می کند.
این همایش با هدف تدوین شاخصه‌های کلی جامعه سالم و راهبردهای دستیابی به آن با تکیه بر اصول و موازین قرآن و حدیث برگزار می شود.
به بیان دیگر این کنفرانس، درصدد تدوین الگویی از انسان و جامعه سالم بر اساس موازین قرآنی و دینی است؛‏‏ بدین ترتیب که با تکیه بر آیات قرآن و روایات، عوامل مؤثر بر سلامت اجتماعی در حیطه های مختلف و بصورت روشمند شناسایی و بر اساس آنها اقدام خواهد شد.
فعالیت‌های کنفرانس در راستای «تبیین و ترویج مؤلفه‌های قرآنی سلامت اجتماعی» در چند محور صورت می گیرد: نخست: تبیین مؤلفه‌های قرآنی که مسیری از قرآن کریم به سلامت اجتماعی و بالعکس را جهت پاسخ‌گویی به نیازها و دغدغه‌های روز جامعه در سطح ملی و جهانی دنبال می‌کند.
دوم: ترسیم الگوی روش‌شناسی نوین در پژوهش‌های میان‌رشته‌ای حوزه سلامت اجتماعی و قرآن
سوم: کاربردی‌سازی یافته‌ها در بستر جامعه.
گفتنی است، آثار پژوهشی مورد نظر در قالب مقاله و پوستر قابل پذیرش است و علاقه مندان می توانند آثار خود را به دبیرخانه همایش به نشانی اصفهان، بزرگراه شهید خرازی، خیابان شهیدان غربی، دانشگاه معارف قرآن و عترت(ع) ارسال کنند و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های ۰۳۱۳۳۳۸۴۹۳۴ و ۰۳۱۳۳۳۸۴۹۳۹ تماس بگیرند.
Share/Save/Bookmark