امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری نشست «نقش حضرت زینب(س) در زنده نگه داشتن واقعه کربلا» در دانشکده علوم قرآنی زاهدان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۳
کد مطلب: 9831
 
برگزاری نشست «نقش حضرت زینب(س) در زنده نگه داشتن واقعه کربلا» در دانشکده علوم قرآنی زاهدان
 
به گزارش ایحا، نشست «نقش حضرت زینب (س) در زنده نگه داشتن واقعه کربلا» همزمان با فرا رسیدن ایام اربعین در دانشکده علوم قرآنی زاهدان برگزار شد.
در این نشست عضو هیأت علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: پیام مهم عاشورا، عزت آفرینی و پایمردی است.
دکتر احمدعلی خسروی در این نشست با نگاهی به نقش حضرت زینب(س) اظهار کرد: نقش مهم و اثرگذار حضرت زینب(س) این بود که براساس گفت وگوها، مناظره‌ها و خطابه‌هایی که ایراد فرمودند، اجازه ندادند پیام قیام عاشورا از بین برود یا توسط اطرافیان یزید، این پیام تحریف شود. پیام مهم عاشورا، عزت آفرینی و پایمردی است و نقش حضرت زینب(س) در حفظ و انتقال این پیام در همان مقطع زمانی وقوع قیام، یک نقش بسیار مهم و اساسی بوده است.
وی خاطرنشان کرد: سیاست بازان دنیاطلب، اجازه ندادند پیام واقعه مهم غدیر در همان زمان خودش، منتقل شود و اینگونه شد که در اصطلاح، غدیر در غدیر ماند ولی در زمان عاشورا، پیام عاشورا توسط حضرت زینب(س) در همان مقطع زمانی، حفظ و منتقل شد.
عضو هیأت علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان اضافه کرد: خواص زیرک و دنیاطلب، با تاکتیک‌هایی همچون منع اجازه حدیث و منع وصیت، اجازه ندادند پیام مهم غدیر در همان زمان خودش به اکثریت توده مردم برسد.
دکتر خسروی بیان کرد: اگر حضرت زینب(س) نبود به طور حتم، پیام عاشورا و کربلا توسط یزیدیان، تحریف می‌شد. واقعه عاشورا و کربلا، یک واقعه معمولی در تاریخ نیست؛ بلکه در هر زمانی باید پیام‌های عاشورا را مرور کرد و از آنها درس آموخت.
Share/Save/Bookmark