امتیاز مثبت
۱
 
از سوی حجت الاسلام الهی زاده مطرح شد:
تبیین آیین مدیریت در قرآن کریم
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از ملایر، حجت الاسلام و المسلمین الهی زاده قائم مقام دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در جمع کارکنان دانشکده علوم قرآنی ملایر به تبیین آیین مدیریت در قرآن کریم پرداخت.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۶
کد مطلب: 6790
 
 

وی با بیان موقعیت و جایگاه دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در کشور و با اشاره به آیات ۲۵ تا ۳۴ سوره طه بیان کرد : از این آیات کریمه سه گام برای مدیریت قابل برداشت است. اولین و مهم ترین ابزار مدیریت با توجه به آیات این سوره که می فرماید: «قَالَ رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي* وَيَسِّرْ لِي أَمْرِي »، شرح صدر است. یک مدیر باید دارای شرح صدر باشد.

حجت الاسلام والمسلمین الهی زاده افزود: گام دوم ، گفتمان سازی است. «وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِنْ لِسَانِي* يَفْقَهُوا قَوْلِي». با توجه به این آیه یک مدیر با صحبت کردن با دیگران به هم فکری می رسد و حرف خود را با دیگران بیان می کند.

وی گام سوم مدیریت را قدرت اجرا دانست و اظهار کرد : مدیر در این گام نیاز به همراه دارد تا با بهره گیری از نظرات و همراهی دیگران به اجرای امور بپردازد. «وَاجْعَلْ لِي وَزِيرًا مِنْ أَهْلِي*هَارُونَ أَخِي*اشْدُدْ بِهِ أَزْرِي*وَأَشْرِكْهُ فِي أَمْرِي. »

قائم مقام دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با اشاره به ادامه آیات گفت: هدف از مدیریت فقط ریاست نیست، بلکه بندگی و خدمت گزاری خداست (كَيْ نُسَبِّحَكَ كَثِيرًا*وَنَذْكُرَكَ كَثِيرًا ) .

Share/Save/Bookmark