امتیاز مثبت
۰
 
در دانشکده علوم قرآنی بجنورد؛
پایان‌نامه «اعجاز علمی سوره طه» دفاع شد
پایان‌نامه «اعجاز علمی سوره طه» در دانشکده علوم قرآنی بجنورد دفاع شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۷
کد مطلب: 9003
 
پایان‌نامه «اعجاز علمی سوره طه» دفاع شد
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحاء از بجنورد، جلسه دفاع از پایان‌نامه «اعجاز علمی سوره طه» با نگارش مجید کریمی دانشجوی رشته تربیت معلم قرآن کریم در مقطع کارشناسی و با راهنمایی دکتر حسن اعظمی و داوری دکتر علی آهنگ برگزار شد.
این پایان نامه با نمره 17 در دانشکده علوم قرآنی بجنورد پذیرفته شد.
در چکیده این پایان نامه آمده است: «قرآن کریم دارای وجوه مختلف اعجاز آمیز مانند فصاحت و بلاغت، اخبار غیبی، اعجاز تشریعی، اعجاز علمی و... می باشد که از این میان در دوران معاصر، اعجاز علمی قرآن کریم مورد توجه دانشمندان و محققان علوم روز قرار گرفته است. گرچه این بعد از اعجاز در تمامی آیات قرآن وجود ندارد اما در بسیاری از آیات قرآن مواردی از اعجاز علمی یافت می شود. طرح این مطالب علمی در قرآن، اخبار غیبی و اعجاز علمی این کتاب آسمانی محسوب می شود. یکی از سوره هایی که دربردارنده آیات علمی قرآن است سوره طه می باشد.
مباحث علمی این سوره بیشتر در حوزه علوم انسانی و تجربی بسیار گسترده است که با توجه به محدودیت تحقیق، بیشتر مطالعات در زیر شاخه علوم پزشکی ، علوم انسانی و علوم طبیعی مورد بررسی قرار گرفته است؛ در حوزه علوم پزشکی مسایلی مانند زوجیت همه آفریده شدگان و سیستم دفاعی بدن و در حوزه علوم طبیعی به حرکت وضعی زمین و در حوزه علوم انسانی به مدیریت جامع در زندگی پرداخته شده است. هدف از انجام این پژوهش موارد اعجاز سوره طه است و تمامی مطالب از طریق مطالعات کتابخانه ای بدست آمده است.
Share/Save/Bookmark