امتیاز مثبت
۰
 
فردا، آغاز بزرگترین رویداد قرآنی دانشجویان کشور/نگاه اجمالی به سی ویکمین دوره مسابقات
به گزارش پایگاه قرآنی – دانشگاهی ایحاء ، فردا پنجشنبه 20 آبان ماه ، بزرگترین رویداد قرآنی دانشجویان کشور در شهر مقدس مشهد آغاز می شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۹
کد مطلب: 6098
 
 
سی ویکمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور با حضور 1320 دانشجو در بخش های شفاهی ، کتبی و ارسال آثار فردا آغاز خواهد شد.
جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور همه ساله با حضور نمایندگانی از وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، دانشگاه علوم پزشکی ، دانشگاه جامع علمی کاربردی ، دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه فنی وحرفه ای ، دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزار می گردد.
مراسم افتتاحیه این دوره از جشنواره که میزبانی دانشگاه فرهنگیان برگزار می شود ، ساعت 18:30 روز پنجشنبه 20 آبان 1395 در تالار ابن هیثم پردیس شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیان و مراسم اختتامیه نیز در ساعت 18:30 روز شنبه 22 آبان 1395 در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار می باشد.
همچنین برگزاری سالگرد علامه سید محمد طباطبایی (ره) در روز 23 آبان1395 از ساعت 8 صبح در تالار ابن هیثم با حضور مسئولین عالی رتبه کشوری و استانی ، یکی از نقات قوت این دوره از جشنواره می باشد..
نکته قابل توجه کوتاه تر شدن زمان برگزاری مسابقات می باشد. به طوری که در سال های گذشته این مسابقات در 3 روز برگزار می شد اما امسال اصل مسابقات در 2 برگزار می گردد.
رشته های بخش حضوری این مسابقات شامل حفظ کل قرآن کریم ، حفظ 20 جزء ، 10جزء ، 5 جزء ، قرائت تحقیق ، قرائت ترتیل ، تواشیح ، آیین سخنوری ، دعاخوانی و اذان به صورت شفاهی و همچنین حفظ موضوعی قرآن کریم، مفاهیم صحیفه سجادیه، آشنایی با احادیث اهل بیت، مفاهیم نهج البلاغه، احکام، آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم و آشنایی با سیره معصومین به صورت کتبی است.
بخش غیر حضوری یا ارسال آثار نیز در چهار بخش پژوهش‌، فناوری، هنری و ادبی و در ۱۹ رشته از جمله مقاله نویسی، نقد کتاب، وبلاگ نویسی، تولید نرم افزار، نماهنگ، فیلم کوتاه، تصویرگری آیات قرآن، خوشنویسی، عکاسی و فیلمنامه نویسی برگزار می‌شود.
همچنین جدا بودن ساختمان برگزاری مسابقات خواهران و برادران از دیگر نکات قابل توجه این دوره می باشد. بنابر اعلام ستاد برگزاری جشنواره محل برگزاری مسابقات برادران در پردیس شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیان واقع در حدفاصل میدان آزادی (فلکه پارک) و میدان جمهوری اسلامی جنب هتل پردیسان و محل برگزاری مسابقات خواهران واقع در پردیس شهید هاشمی نژاد در میدان جمهوری اسلامی مشهد می باشد.
بنابراعلام ستاد اجرایی جشنواره ، محل اسکان خواهران نیز هتل بشری واقع در خیابان شهید اندرزگو (خسروی) ابتدای کوچه سرشور مقابل باب الجواد حرم رضوی و محل اسکان برادران ، هتل جم واقع در خیابان پاسداران می باشد. همچنین داوران نیز در هتل آتی واقع در خیابان امام رضا(ع) 33 نبش چهار راه دوم ، اسکان داده خواهند شد.
همچنین قرار است در مراسم افتتاحیه این دوره از نفرات برتر در رشته های غیرحضوری و ارسال آثار تقدیر شود که ممکن است این موضوع از شکوه مراسم اختتامیه جشنواره بکاهد.
لازم به ذکر است تا این لحظه سین برنامه های مراسم افتتاحیه از سوی مسئولین برگزاری اعلام نشده است.
 
Share/Save/Bookmark