امتیاز مثبت
۰
 
در کرمانشاه صورت گرفت
شرکت معاون آموزش و پژوهش دانشکده در دوره تخصصی پاسخ به شبهات وهابیت در خصوص غدیر، امامت و ولایت
غدیر واقعه ای است که آخرین امید دشمنان دین و قرآن را به ناامیدی بدل می کند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۳
کد مطلب: 9563
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی – دانشگاهی ایحاء از کرمانشاه؛ دکتر اسمی معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه در دوره دو روزه تخصصی پاسخ به شبهات وهابیت در خصوص غدیر، امامت و ولایت که با سخنرانی آیت الله حسینی قزوینی مدیریت محترم موسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر (عج) و از اساتید حوزه علمیه قم در دانشگاه فرهنگیان – پردیس شهید صدوقی برگزار شد، شرکت کردند. این دوره آموزشی ویژه اساتید گروه معارف دانشگاهها، دبیران دینی و طلاب علاقمند بوده و توسط بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان کرمانشاه با همکاری مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم برپا گردید .
در این نشست آیت الله حسینی قزوینی سخنران این برنامه در ضمن بیان اهمیت غدیر و غدیر شناسی بیان کردند: جریان غدیر و غدیر شناسی بر سه محور معرفت افزایی، روشنگری و شبهه زدایی استوار است که عدم اطلاع از هر یک از محورها باعث غفلت از سایرین می گردد.
ایشان در ادامه درباره اهمیت غدیر فرمودند: خداوند به پیامبر خاتم صلی الله علیه و آله و اشرف بندگانش امر کرد که ابلاغ کن آنچه را که مایه کمال دین و اتمــام نعمت است که اگر ابلاغ نکنی رسالتت را انجام نداده ای و هر آنچه مرارت در این بیست و سه سال دوران نبوت کشیده ای بی ثمر خواد ماند. چه پیام مهمی که قدر و ارزشش برابری می کند با تمام دوران رسالت و پیامبری اسوه حسنه، هم او که خداوند جهان و هر آنچه در آن است به بهانه وجودش آفریده است. پیامی که اساس اسلام است یعنی بدون آن حقیقت اسلام ناقص است، غدیر واقعه ای است که آخرین امید دشمنان دین و قرآن را به نا امیدی بدل می کند و مایه یاس آنان می گردد و عدم توجه به این حادثه مهم و نادیده گرفتن آن باعث شد که حادثه کربلا به وجود آید. در پایان علاوه بر موضوع غدیر شناسی به برخی ازشبهات وهابیت هم پاسخ داده شد.
در آخر جلسه نیز همکاران دانشکده بروشور تبلیغاتی جذب دانشجو در سال تحصیلی جدید را در میان شرکت کنندکان توزیع نمودند.
Share/Save/Bookmark