امتیاز مثبت
۲
 
آیین استقبال از آفتاب در مراغه برگزار شد
آیین استقبال از آفتاب به مناسبت سالروز ورود تاریخی امام خمینی (ره)، در مراغه برگزار شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۳
کد مطلب: 8339
 
آیین استقبال از آفتاب در مراغه برگزار شد
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از مراغه، با حضور جمعی از کارکنان دانشکده علوم قرآنی مراغه، همراه با مردم انقلابی شهرستان، آیین استقبال از آفتاب (ورود حضرت امام به کشور) برگزار گردید.

حجت الاسلام ناصر الهیاری مسؤول عقیدتی سیاسی پادگان امام رضا (علیه السلام) در مراغه، روز جمعه در آیین استقبال از آفتاب در مراغه افزود: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی همواره در سال های تبعید و رنج خود، در برابر استکبار و استعمار ایستادند.

وی ادامه داد: ایستادگی امام خمینی (ره) در طول سال های قبل از پیروزی انقلاب در برابر رژیم طاغوت از جمله طرح کاپیتولاسیون الگویی برای ملت های آزاده جهان است.

وی اضافه کرد: امام راحل طرح کاپیتولاسیون را طرحی ظالمانه و دور از شان و منزلت مردم عنوان کرد و در سخنان خود رژیم غاصب صهیونیستی را در برابر افکار عمومی جهان رسوا کرد.

الهیاری گفت: دهکده و محل اقامت امام (ره) در پاریس و فرانسه در طول سال های تبعید ایشان به محلی برای حضور خبرنگاران و رسانه ها و کانون توجهات بین المللی و جهانی تبدیل شده بود که این نشان از جایگاه بالای رهبری ایشان در تاریخ انقلاب اسلامی بود.

وی افزود: امام خمینی (ره) مردم را به خوبی می شناخت و مردم نیز به ایشان عشق می ورزیدند که نمونه بارز آن را در طول سال های قبل و پس از آن در ایستادگی ملت ایران در برابر نظام استکباری مشاهده کردیم.
وی ادامه داد: امام راحل ملت ایران را از ۲ هزار و ۵۰۰ سال نظام شاهنشاهی و طاغوت رهانید و به عزت و اقتدار رهنمون کرد.

وی اضافه کرد: رزمندگان و شهدا در هشت سال دفاع مقدس نیز با تبعیت از رهبری و ولایت و با عشق به امام راحل اجازه نداند یک وجب از خاک میهن اسلامی در تصرف دشمن قرار گیرد.

در این آیین مسئولان و اقشار مختلف مردم مراغه در آیینی نمادین تمثال امام خمینی (ره) را به مناسب ورود تاریخی ایشان به میهن اسلامی در ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ گلباران کرده و با آرمان های رهبری و شهدا تجدید میثاق کردند.
Share/Save/Bookmark