امتیاز مثبت
۰
 
کنفرانس بین المللی عدالت و اخلاق در مشهد برگزار شد
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از مشهد، کنفرانس بین المللی عدالت و اخلاق با همکاری دانشکده تربیت مدرس قرآن کریم مشهد شنبه و یکشنبه ، 26 و 27 فروردین در دانشگاه فردوسی برگزار شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۲
کد مطلب: 6818
 
کنفرانس بین المللی عدالت و اخلاق در مشهد برگزار شد
 

دكتر جعفر مروارید، دبیر علمی این کنفرانس اظهار کرد : این کنفرانس به مناسبت کلان رویداد مشهد 2017 و در ادامه سلسلۀ همایش های علمی سیره و معارف رضوی برگزار شد. 

دكتر مروارید با بیان اینكه عدالت بزرگ ترین گمشدۀ بشریت در طول تاریخ و درمان اساسی ترین مسائل و معضلات زندگی اجتماعی انسان است؛ گفت: بحث و بررسی مسائل و چالش های مرتبط با عدالت، با توجه به آموزه های مكتب اهل بیت علیهم السلام به ویژه معارف بلند رضوی عمده ترین اهداف برگزاری این کنفرانس بودند. 

وی افزود: منابع بنیادین مفاهیم اسلامی عدالت و اخلاق، قرائت های كلامی- فقهی و فلسفی از عدالت و پیامدهای اخلاقی آن، نسبت گفتمان اخلاق اسلامی و گفتمان عدالت حقوقی، اخلاق گفتگو و هم زیستی عادلانه در تعالیم امام رضا علیه السلام، نقش عدالت در تعامل تمدنی اسلام با دیگر تمدن ها و مشهدالرّضا، خاستگاه وحدت فرهنگی و معنویت اسلامی از محورهای این کنفرانس بود. 

شایان ذکر است در روز نخست این همایش دکتر بی بی حکیمه حسینی دولت آباد عضو هیأت علمی دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد به ارائه مقاله با عنوان اخلاق تعامل با مخالفان و در روز یکشنبه و دومین روز از این همایش بین المللی دکتر مجتبی نوروزی عضو هیأت علمی و معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد به ارائه مقاله خود با عنوان اصول و آموزه های اخلاقی در مناظره با تأکید بر مناظرات رضوی پرداختند.

Share/Save/Bookmark