امتیاز مثبت
۰
 
حجت الاسلام خاموشی:
قرآن صادق الوعد و ایمان به وعده های الهی محققانه است
رییس سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: قرآن صادق الوعد است و آنچه که می گوید محقق شده و محقق می شود و ایمان به وعده های اانلهی محققانه است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۰
کد مطلب: 8915
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحا، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی، نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه در دیدار با برگزیدگان مقالات دوازدهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی، موضوع انتخاب شده برای این همایش با عنوان «قرآن و ایمان به وعده های الهی»، گفت: موضوعی که برای این همایش در نظر گرفته شده و مقالاتی که ارائه شده بسیار مهم و ذی قیمت است.

وی افزود: در روایتی آمده است، فضیلت قرآن بر سایر کلام ها مانند فضیلت خدا بر سایر مخلوقات است، کلام خدا غنای مطلق است و دیگر کلام ها نیاز به قرآن دارند.


رییس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به موضوع همایش که ایمان به وعده های الهی است، ادامه داد: باید بدانیم که قرآن صادق الوعد است و آنچه که می گوید محقق شده و محقق می شود و ایمان به وعده های الهی محققانه است.


وی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال ایمان انسان به آنچه که تجربه نمی کند همچون ایمان به آخرت، معاد، سرای جاویدان و بهشت و جهنم و همین طور ایمان به روزی که آن را می بیند جزء وعده های الهی و محقانه است.


حجت الاسلام والمسلمین خاموشی با بیان این که وعده های الهی در سنت های الهی نیز جاری است، اظهار داشت: اگر جامعه ای به سنت های الهی تمسک بجوید می تواند به فلاح و رستگاری برسد.


وی در پایان قرآن کریم را راه و راهنمای زندگی دانست و افزود: ایمان و عمل به وعده های الهی می تواند افراد را در مسیر زندگی خوب قرار دهد.
Share/Save/Bookmark