امتیاز مثبت
۰
 
مهم ترین تغییرات جشنواره ملی قرآن دانشجویان / رقابت 600 دانشجو
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء ، دبیر شورای سیاست‌گذاری سی و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان به بیان مهم ترین تغییرات صورت گرفته در جشنواره سی و یکم با ادوار گذشته پرداخت و گفت: مراسم افتتاحیه این جشنواره روز 20 آبان‌ماه با شرکت 600 نفر در بخش حضوری آغاز می شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۰
کد مطلب: 6099
 
 
کامران میرمعینی، دبیر شورای سیاست‌گذاری سی و یکمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور در گفت‌وگو با ایحا، در رابطه با تعداد شرکت‌کنند گان در این جشنواره گفت: برابر سهمیه‌ای که به دانشگاه‌ها ابلاغ شده 1320 نفر به مرحله ملی راه پیدا می‌کنند؛ این تعداد شامل بخش غیرحضوری نیز می‌شود که فقط آثارشان آمده است؛ اما به صورت حضوری حدود 600 نفر در رشته‌های کتبی و شفاهی شرکت خواهند کرد.

وی در ادامه افزود: بخش غیر حضوری شامل 19 رشته بوده است که شامل بخش هنری 10 رشته، بخش پژوهشی سه رشته، بخش فناوری 2 رشته و بخش ادبی 4 رشته بوده است.

میرمعینی همچنین درباره رشته‌های بخش حضوری نیز گفت: رشته‌های این بخش شامل آشنایی با سیره معصومین(ع)، آشنایی با مفاهیم نهج‌البلاغه، آشنایی با صحیفه سجادیه، احکام و ... است.

دبیر شورای سیاست‌گذاری سی و یکمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان در ادامه در پاسخ به این سؤال خبرنگار ایحا که مهم‌ترین تفاوت این دوره نسبت به ادوار گذشته چه بوده است؟ بیان کرد: هر ساله با توجه به شور و مشورتی که در مجمع مشورتی انجام می‌دهیم برنامه سال گذشته را ارزیابی می‌کنیم، امسال طبق ارزیابی‌ها، منابع موثق، جامع و خوبی معرفی شده است. در حقیقت یک کارگروه مطالعاتی منابع بخش کتبی را تعیین می‌کند و سیری که از سال گذشته شروع کرده‌ایم را استمرار می‌دهیم.

افزودن رشته تواشیح به بخش شفاهی

وی با اشاره به دیگر تفاوت این دوره با دوره‌های پیشین، اظهار کرد: در بخش شفاهی رشته تواشیح در بخش برادران افزوده شده است که در ادوار گذشته شاهد این رشته نبودیم. 

تجلیل از 57 برگزیده بخش غیرحضوری در مراسم افتتاحیه

میرمعینی ادامه داد: همچنین یکی از کارهایی که به عنوان یک ابتکار در این دوره انجام داده‌ایم تجلیل از برگزیدگان بخش غیرحضوری در مراسم افتتاحیه است. بر همین اساس روز پنج شنبه 20 آبان ماه و همزمان با برگزاری مراسم افتتاحیه از 57 برگزیده 19 رشته بخش غیر حضوری تجلیل می‌شود.

وی گفت: مراسم افتتاحیه این دوره جشنواره، روز 20 آبا‌ن‌ماه رأس ساعت 18:30 در تالار ابن هیثم پردیس شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیان در مشهد برگزار می‌شود که به طور مستقیم از سیمای قرآن و رادیو قرآن پخش می‌شود. مراسم اختتامیه نیز شنبه، 22 آبان‌ماه ساعت 18:30 در تالار قدس حرم رضوی برگزار خواهد شد. 

دبیر شورای سیاستگذاری سی و یکمین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور در پایان از تمامی علاقه‌مندان قرآن و عترت برای حضور در مراسم های افتتاحیه و اختتامیه و نیز تماشای این رقابت ها دعوت کرد. 

یادآور می شود، بر اساس تصمیم شورای هماهنگی فعالیت های قرآن و عترت دانشگاه ها که در نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها مستقر است، میزبان دوره سی و یکم جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور دانشگاه فرهنگیان اعلام شده است.  این تصمیم سال گذشته  و پس از به رأی گذاشته شدن این میزبانی به دانشگاه فرهنگیان رسید. همچنین میزبان دوره سی ام این جشنواره که در قم برگزار شد، دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم بود. 
Share/Save/Bookmark