امتیاز مثبت
۱
 
شرایط پذیرش دانشجو در دانشکده علوم قرآنی قم اعلام شد
رئیس دانشکده علوم قرآنی قم شرایط پذیرش دانشجو برای سال تحصیلی جدید را در این مرکز آموزشی اعلام کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۷
کد مطلب: 9465
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا،، دکتر مهدی داوری با بیان اینکه دانشکده علوم قرآنی قم از میان خواهران و برادران علاقه مند به تحصیل در رشته علوم و قرآن و حدیث مقطع کارشناسی اقدام به پذیرش دانشجو می‌کند، گفت: پذیرش از طریق کنکور سراسری برای دوره روزانه و بدون کنکور، صرفاً با سوابق تحصیلی در نوبت دوم صورت می‌گیرد.
وی افزود: شرایط ثبت نام در این دانشکده داشتن مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام قدیم است.
رئیس دانشکده علوم قرآنی قم با بیان اینکه زمان ثبت نام این دانشکده دهه سوم مردادماه خواهد بود، ادامه داد: ثبت‌نام بر اساس ضوابط دفترچه انتخاب رشته سایت سازمان سنجش صورت می‌گیرد.
وی خاطرنشان کرد: دانشكده علوم قرآنی قم در سال ۱۳۷۲ تأسيس شده و از بدو تأسيس در مقطع كارشناسي اقدام به پذیرش و تربیت دانشجو کرده است.
داوری با بیان اینکه رشته‌ها‌ي تربيت معلم قرآن، تفسير قرآن مجيد، علوم قرآني، علوم قرآن و حدیث و نیز تفسیر تطبیقی در این دانشکده تدریس می‌شوند، گفت: مقطع كارشناسي ارشد در این دانشکده از سال ۱۳۸۴ با پذيرش دانشجو در دو رشته‌ تفسير قرآن و علوم قرآني راه‌اندازی شده و از سال ۱۳۹۴ در رشته علوم قرآن و حدیث نیز پذیرش دانشجو صورت گرفته است.
رئیس دانشکده علوم قرآنی قم خاطرنشان کرد: راه‌اندازی مقطع دکتری نیز در سال ۱۳۹۱ با پذیرش دانشجو در رشته تفسیر تطبیقی قرآن کریم انجام شد.
وی ادامه داد: از جمله امتیازهای دانشکده علوم قرآنی قم می‌توان به فضای معنوی آستان مقدس حضرت معصومه(س)، بهره‌گیری از ظرفیت حوزه علمیه و اساتید آن، برگزاری دوره دکتری صرفا در دانشکده قم، مجاورت با دفتر مرکزی دانشگاه و نیز اساتید برجسته هیأت علمی اشاره کرد.
داوری تصریح کرد: علاقه مندان برای تحصیل در این دانشکده می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌ تلفن ۳۷۷۸۰۱۵۰ - ۰۲۵ (شماره های داخلی ۱۱۴ و ۱۱۵) و یا شماره همراه ۰۹۲۲۱۵۲۷۳۶۳ تماس بگیرند.
۳۱۳/۶۰
Share/Save/Bookmark