امتیاز مثبت
۱
 
در دانشکده علوم قرآنی شیراز صورت گرفت:
معرفی برگزیدگان هفدهمین دوره مسابقات سراسری بیت‌الاحزان
مرحله نهایی هفدهمین دوره مسابقات سراسری بیت‌الاحزان در دانشکده مطالعات تطبیقی قرآن شیراز برگزار شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۹
کد مطلب: 8600
 
معرفی برگزیدگان هفدهمین دوره مسابقات سراسری بیت‌الاحزان
 
به گزارش پایگاه قرآنی-دانشگاهی ایحاء از شیراز، مرحله نهایی هفدهمین دوره مسابقات سراسری بیت‌الاحزان در دانشکده علوم قرآنی شیراز برگزار شد.

در این مسابقات ۱۷۸ نفر از برگزیدگان شعب و مراکز شبانه‌روزی بیت‌الاحزان، که پس از موفقیت در مرحله شعبه و شهرستان به مرحله نهایی راه یافته بودند در سیزده رشته مختلف با هم به رقابت پرداختند.

این مسابقات در رشته‌های حفظ یک، ۳، ۵، ۱۰، ۲۰ جزء و کل قرآن کریم در دو بخش بانوان و آقایان و در رشته ترجمه و مفاهیم به صورت کتبی به طور مشترک بین خواهران و برادران برگزار شد.

به لحاظ رتبه‌بندی مراکز، مراکز شبانه‌روزی آقایان با ۱۵۹۹ امتیاز رتبه اول را کسب کرد و پس از آن شهرستان استهبان با ۹۹۰، شهرستان کازرون با ۷۶۵، شیراز با ۵۹۳ و فیروز آباد با ۴۳۲ امتیاز رتبه‌های بعدی را به دست آوردند.


در رتبه‌بندی بین شعب و مراکز شبانه‌روزی بیت‌الاحزان، مرکز شبانه‌روزی امام حسن مجتبی(ع) روستای لای خرمی استهبان با ۶۷۷ امتیاز رتبه اول را کسب کرد و پس از آن مرکز شبانه‌روزی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) روستای محمدآباد استهبان و شعب کازرون، زنجان و یزد به ترتیب با ۶۶۷، ۴۶۵، ۴۱۸ و ۳۹۰ امتیاز رتبه‌های دوم تا پنجم را از لحاظ امتیازات شعب کسب کردند.


در رتبه‌بندی صورت‌گرفته علاوه بر امتیاز حضور قرآن‌آموزان در مسابقات، بر اساس رتبه‌های اول تا سوم و همچنین ضریب هر یک از رشته‌ها امتیازات هر فرد محاسبه شد و در نهایت مجموع امتیازات قرآن‌آموزان شعب و مراکز شرکت‌کننده مورد ارزیابی قرار گرفت.


یادآور می‌شود، در این مسابقات شرکت کنندگانی از استان‌های آذربایجان شرقی، بوشهر، تهران، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، زنجان، فارس، قم، کرمان و یزد حضور داشتند.

در اختتامیه این مسابقات از سه نفر برتر هر رشته با اهدای لوح تقدیر و هدیه نقدی تجلیل شد که اسامی نفرات برتر بر اساس رشته‌ها به ترتیب زیر است:

بخش آقایان:
حفظ یک جزء:
مهدی دلپذیر از شعبه کازرون، اول
سید محمدرضا هاشمی از شعبه میمند، دوم
سید طاها مکی از شعبه مهر، سوم

حفظ ۳ جزء:
محمدصالح کهدویی از شعبه یزد،‌ اول
محمدحسن رضایی از شعبه شهدای گچی شیراز، دوم

حفظ ۵ جزء:
محمدرضا دلپذیر از شعبه کازرون، اول
میلاد نیکنام منش از شعبه آبگل میمند، دوم
حسین نوری از شعبه کازرون، سوم

حفظ ۱۰ جزء:
احمدرضا سالاری سروری از مرکز شبانه‌روزی آل یاسین(ع) شیراز، اول
سیدعلیرضا حسینی نسب از شعبه یزد، دوم
حسن بابایی از مرکز شبانه‌روزی امام حسن مجتبی(ع) استهبان، سوم

حفظ ۲۰ جزء:
علی اکبر بدری از مرکز شبانه‌روزی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) استهبان، اول

حفظ کل:
احمد خلیل‌زاده از مرکز شبانه‌روزی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) استهبان، اول
مجتبی خاکی‌نهاد از مرکز شبانه‌روزی امام حسن مجتبی(ع) استهبان، دوم
محمد نوری از مرکز شبانه ‌روزی امام حسن مجتبی(ع) استهبان، سوم

بخش بانوان:
حفظ یک جزء:
فاطمه خسروی از شعبه فسا ۳، اول
حدیث پاباغی از شعبه شهرپیر داراب، دوم
فائزه خلفی از شعبه زنجان، سوم

حفظ ۳ جزء:
سیده معصومه شریفی از شعبه شهرک صدرا شیراز، اول
هانیه نوروزی از شعبه زنجان، دوم
زهرا ابراهیمی از شعبه خیابان مسلم شیراز، سوم

حفظ ۵ جزء:
طاهره طاهری از شعبه قیر، اول
طلعت شریفی از شعبه میمند، دوم
فاطمه تقی‌پور از شعبه شهرری، سوم

حفظ ۱۰ جزء:
معصومه عسکری‌زاده رونیزی از شعبه رونیز علیا استهبان، اول
شهلا نصیری از شعبه زنجان، دوم
ملیحه سپهری‌فر از شعبه قیر، سوم

حفظ ۲۰ جزء:
زهرا اردالی از شعبه استهبان، اول
محبوبه جعفری از شعبه قائمیه کازرون، دوم
زهرا کریمی افوسی از شعبه شهرری، سوم

حفظ کل:
طاهره رنجبر از شعبه سهل آباد استهبان، اول
بتول رحمانی از مرکز شبانه‌روزی حضرت زینب کبری(س) استهبان، دوم
زهرا محمد علی‌نژاد از شعبه رامهرمز، سوم

ترجمه و مفاهیم:
سمیه میرحسینی از شعبه سروستان، اول
تقدیر منوچهری از شعبه سروستان و صدیقه آگهی از شعبه دهک دولت آباد شیراز، دوم مشترک
مریم شاهی از شعبه فسا ۲، سوم

Share/Save/Bookmark