امتیاز مثبت
۰
 
مراسم سوگواره یاس نبوی در دانشکده علوم قرآنی مراغه
مراسم سوگواره یاس نبوی بمناسبت شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها، در دانشکده علوم قرآنی مراغه برگزار شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۳
کد مطلب: 11653
 
 
به گزارش ایحا از مراغه، حجت الاسلام والمسلمین محمدی راد رئیس دانشکده علوم قرآنی مراغه در مراسم سوگواره نبوی به بیان ویژگی های زندگی حضرت پرداخت.

وی ضمن بیان ویژگی های زندگانی حضرت زهرا سلام الله علیها و امام علی علیه السلام، با اشاره به  حدیثی از پیامبر گرامی اسلام (ص) در خصوص آداب معاشرت، گفت: پیامبر اسلام بر احترام گذاردن به میهمان تاکید داشتند به طوری که می فرمودند: هر کس به خدا و قیامت باور دارد باید میهمان خانه خود را گرامی بدارد. این موضوع در جامعه ما به خوبی قابل رؤیت است که مهمان را بسیار گرامی می دارند البته این امر باید به دور از تکلّف و اسراف و تبذیر باشد که به تکلّف انداختن خود در مقابل مهمان مذموم شمرده شده است. پیامبر اکرم همچنان بر نیکی کردن به همسایگان و آزار نرساندن به آنان بسیار توجه می کردند و همیشه رعایت حال آنان را می کردند.

رئیس دانشکده علوم قرآنی مراغه همچنین بیان کرد: هر کس به خدا و قیامت ایمان آورده باشد باید از زبان خود مراقبت کند و زبانش را به حال خود واگذار نکند و اگر انسان حرف خیر و نیکی ندارد بهتر است سکوت اختیار کند.

وی در ادامه به بیان علت برگزاری دو دهه ویژه شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها پرداخت و اظهار کرد: علت اینکه دو دهه برای شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها در منابع شیعی نقل شده این است که دو روایت در خصوص ایام شهادت نقل گردیده، که یکی سیزدهم جمادی الاول و دیگری سوم جمادی الثانی می باشد که شیعیان برای احتیاط از این که فیض عزاداری را از دست ندهند در این مدت به عزاداری می پردازند.
Share/Save/Bookmark