امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری مراسم شهادت حضرت زهرا (س) در خمین
مراسم شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها در دانشکده خمین برگزار شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۱
کد مطلب: 11626
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا، دکتر احمد امیدوار رئیس دانشکده علوم قرآنی خمین در مراسم شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها ضمن عرض تسلیت این ایام،گفت: تعاریفی که نسبت به صدیقه طاهره سلام الله علیها در روایات وجود دارد، نسبت به دیگر ائمه اطهار، متفاوت است. قطعا مقام حضرت زهرا (س)نسبت به پیامبر پایین تر است، اما می بینیم صفاتی هم چون «ام ابیها» که به حضرت زهرا (س) نسبت داده شده است از پیامبر بالاتر است.

دکتر امیدوار اظهار کرد: در قرآن کریم نیز، حتی یک سوره که از ابتدا تا انتها درخصوص پیامبراکرم باشد، نازل نشده است ، اما خداوند برای حضرت زهرا (س)سوره کوثر را نازل کرده است که از ابتدا تا انتها در شان آن حضرت می باشد.

وی با اشاره به روایتی از نبی مکرم اسلام گفت: پیامبر فرمودند: «اگر فضائل اخلاقی را از اول خلقت تا آخر خلقت یک شخص تصور کنیم، آن شخص فاطمه (س) است. بلکه فاطمه زهرا(س) بالاتر است. فاطمه دخترم از لحاظ کَرم و شرف از بهترین های روی زمین است» . همان طور که شب قدر میانبر است و یک شب آن برابر هشتاد سال عبادت است، هرکسی هم محب و پیرو حضرت باشد درواقع اعمال و عباداتش این گونه برکت پیدا میکند.

رئیس دانشکده علوم قرآنی خمین در ادامه به بیان خصوصیات بارز حضرت پرداخت و اظهار کرد: دشمن شناس بودن، یکی از ویژگی های مهم حضرت زهرا سلام الله علیها بود. ایشان در زمان مناسب هرچه لازم بود را مطرح میکرد و چه بسیاری از دشمانانی را که با دیدن اخلاق و معرفت حضرت دست از دشمنی برداشته و یار حضرت و ولایت می شدند.


وی در پایان اظهار کرد: ما شیعیان همگی مدیون حضرت زهرا (س) هستیم. او به ما یاد داد تا امام زمان خود را بشناسیم و از او تبعییت کنیم . ائمه اطهار علیهم السلام فانوس هایی روشن هستند برای راه بندگی که ما را به سر منزل مقصود نهایی میرسانند که آن مسیر چیزی جز خوشبختی در دنیا و آخرت نیست و باید یادمان باشد که هرلحظه شکر گزار این نعمت باشیم.
Share/Save/Bookmark