امتیاز مثبت
۰
 
شعاعی خبر داد:
دوره تربیت معلم حفظ قرآن کریم دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزار می شود
دوره تربیت معلم حفظ قرآن کریم دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم از سوی مرکز امور قرآنی این دانشگاه برگزار می شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۰
کد مطلب: 11770
 
 
به گزارش ایحا، دکتر علی اصغر شعاعی مدیر مرکز امور قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم از برگزاری دوره تربیت مربی حفظ قرآن کریم خبر داد.

وی اظهار کرد: این دوره با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه و مرکز امور قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، ازفروردین تا خرداد سال آینده ویژه دانشجویان این دانشگاه برگزار می شود .

شعاعی افزود : هدف از برگزاری این دوره، شناسایی نیروهای مستعد و تربیت آنان جهت تدریس در دوره های آموزشی حفظ، ایجاد زمینه و انگیزه در معلمان تجربی حفظ قرآن جهت استمرار و تداوم دانش اندوزی در مهارت های تدریس حفظ قرآن و تعیم روش های مناسب و نوین در زمینه مهارت های تدریس در سطح کشور است.

مدیر مرکز امور قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم درخصوص شرایط شرکت در این دوره گفت: دارا حفظ حداقل 10 جزء قرآن کریم با تاییدیه مراکز معتبر در این زمینه و قبولی در آزمون ورودی، از مهمترین شرایط پذیرش متقاضیان است.

وی در خصوص مباحث مورد تدریس در این دوره گفت: روش تدریس و کلاس داری حفظ، آموزش ترتیل، فنون معلمی و روانشانسی تربیتی، کاربرد اصول روانشناسی در حفظ قرآن کریم ، آشنایی با علوم قرآنی و ... از مهمترین مباحث آموزشی این کارگاه است.

مدیر مرکز امور قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در ادامه اظهار کرد: یکی از مهمترین ددغه های این مرکز، ارتقا سطح قرآنی دانشجویان دانشگاه می باشد و از این رو دوره های مختلف تربیتی و کارگاه های آموزشی همواره از سوی مرکز برنامه ریزی و برگزار می گردد.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی زیباخوانی سوره مبارکه حمد، گفت: یکی از پرفضیلت ترین سوره های قرآن کریم سوره حمد است که در این خصوص پیامبر بزرگ اسلام فرمودند:« این سوره شفای هر دردی به غیر از مرگ است» . از این رو این مرکز با هدف صحیح خوانی و زیبا خوانی سوره مبارکه حمد، اقدام به برگزاری این کارگاه کرد.

دکتر شعاعی افزود: در این کارگاه به تجوید و صحیح خوانی سوره مخصوصا تلفظ حروف پرداخته شد و یکی از الحان زیبای قرآنی به نام «رست» آموزش داده شد.
Share/Save/Bookmark