امتیاز مثبت
۰
 
حضرت آیت الله علوی گرگانی:
جامعه قرآنی الگوی رفتاری و عملی برای دیگران باشد
به گزارش ستاد خبری پانزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم ، حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی در دیدار متسابقین این دوره از جشنواره گفت: اگر معرفت به نفس، معرفت به قرآن و خدا داشته باشیم، زندگی برای انسان زیبا می شود چون انسان از طریق معرفت به قرآن، وابستگی به این کتاب آسمانی پیدا می کند و نتیجه این همراهی، عمل به آیات می شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۲
کد مطلب: 6946
 
 
حضرت آیت الله علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار شرکت کنندگان در پانزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم بیان کرد: قرآن کریم بزرگ معجزه پیامبر اسلام(ص) است و خدا از طریق قرآن برنامه های دینی وزندگی را بیان کرده است.

وی اظهار کرد: قرائت قرآن خوب و مفید است، ولی همه باید بدانند نباید تنها به قرائت قرآن اکتفاء شود؛ عمل به دستورات دینی در زندگی و معرفت افزایی نیز در کنار قرائت قرآن کریم بسیار اهمیت دارد. 

 این مرجع عالیقدر جهان تشیع افزود:  اگر معرفت به نفس، معرفت به قرآن و خدا داشته باشیم، زندگی برای انسان زیبا می شود چون انسان از طریق معرفت به قرآن، وابستگی به این کتاب آسمانی پیدا می کند و نتیجه این همراهی، عمل به آیات می شود.

حضرت آیت الله علوی گرگانی همچنین بیان کرد: قاریان قرآن لازم است از هر لحاظ الگوی قرآنی برای جامعه باشند و این مسئله بسیار سخت است؛  باید برای الگوشدن شرایطی را رعایت کرد. مهمترین آن انس گرفتن با قرآن است.   

وی گفت: الگو بودن بدین معنا است که مبانی دینی و ارزشی در رفتار و کردار ظاهر باشد؛ با ادب، باوقار، نیکو سرشت و با اخلاق باشیم تا از این طریق باعث جذب دیگران شویم.
Share/Save/Bookmark