امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری کارگاه آموزشی «نحوه نگارش مقالات علمی» در دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه
کارگاه آموزشی با عنوان «نحوه نگارش مقالات علمی» در دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه برگزار شد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۵
کد مطلب: 10079
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا از کرمانشاه، به همت واحد پژوهش دانشکده کارگاه آموزشی تحت عنوان «نحوه نگارش مقالات علمی» با حضور دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و با ارائه جناب آقای دکتر مسعود اقبالی از اساتید هیأت علمی این دانشکده برگزار شد.
در این کارگاه آموزشی اصول و معیارهای صحیح نگارش یک مقاله علمی برای دانشجویان تبیین شد.
وی بیان کرد: یکی از آفت های بارز در نگارش مقالات دانشجویان و عدم پذیرش از سوی نشریات داخلی به رعایت نکردن ساختار مقاله برمی گردد که متأسفانه اکثر دانشجویان در این باره با ضعف شدید مواجه هستند.
در این کارگاه آموزشی ساختار نگارش یک مقاله علمی که شامل مواردی چون «چکیده، مقدمه، پیشینه تحقیق، متن اصلی، نتیجه گیری و فهرست منابع» بود برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد تشریح و شیوه ارجاع درون متنی و پاورقی و چگونگی شماره گذاری عناوین اصلی و فرعی و اهمیت آن از سوی مجلات پژوهشی مورد بررسی قرار گرفت.
قسمت عمده زمان جلسه به بحث در مورد چگونگی نگارش چکیده به عنوان پیشانی مقاله اختصاص یافت و اینکه اصولاً در یک چکیده چه مطالبی باید نوشته شود و چکیده از چه بخش هایی تشکیل می شود. همچنین اختلاف مقدمه با نتیجه گیری در تحقیقات نیز برای دانشجویان تبیین و در پایان کارگاه، برخی مجلات حوزه علوم قرآن و حدیث نیز معرفی شد.
امید است، برگزاری چنین جلسات علمی و عملی موجب تداوم روحیه تحقیق و پژوهش در دانشجویان شود.
Share/Save/Bookmark