امتیاز مثبت
۰
 
با حضور اعضای گروه جهادگران قرآنی ندای رحمت ،
محفل انس با قرآن کریم در بشاگرد برگزار شد
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء به نقل از ایکنا ، محفل انس با قرآن با حضور اعضای گروه جهادگران قرآنی ندای رحمت در روستای خمینی شهر شهرستان بشاگرد در استان هرمزگان برگزار شد .
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۰
کد مطلب: 6389
 
 
محفل انس با قرآن با حضور اعضای گروه جهادگران قرآنی ندای رحمت سوم دی ماه در خمینی‌شهر بشاگرد و با حضور پرشور اهالی و دانش‌آموزان مجتمع آموزشی این روستا برگزار شد.


در ابتدای این برنامه که با حضور طلاب، دانشجویان، دانش‌آموزان و جامعه قرآنی شهرستان بشاگرد در مسجد خمینی‌شهر بشاگرد برگزار شد، یکی از قاریان نوجوان شهرستان به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید پرداخت.


در ادامه نیز علی اصغر شعاعی، قاری بین‌المللی کشورمان پس از بیان نکاتی در مورد سوره مبارکه حشر به تلاوت آیات انتهایی این سوره که در روایات نیز بر خواندن آن بسیار تأکید شده است پرداخت. سپس با شیوه‌ای آسان و با استفاده از مثال‌های ساده لحن بیات را در ترتیل قرآن کریم آموزش داد و جمعیت به تکرار نمونه‌هایی پرداختند.


در بخش دیگری از این برنامه این قاری بین‌المللی کشورمان به بیان خاطراتی از سفرهایی که به کشورهای مختلف جهان که رفتارهایشان بیانگر اهمیت قرآن کریم بوده است پرداخت. در ادامه نیز «بهروز اکبری»، یکی از اعضای گروه جهادگران قرآنی ندای رحمت و از کارشناسان طب اسلامی به بیان نکات مهمی در این زمینه پرداخت. وی به اهمیت استفاده از آموزه‌های اسلامی در طب اسلامی پرداخت.


علیرضا محمودی، قاری ممتاز استان قم ضمن بیان نکاتی در مورد اهمیت حفظ قرآن کریم به تلاوت آیت‌الکرسی به شیوه ترتیل پرداخت و در ادامه آیات دیگری از قرآن کریم را تلاوت کرد.


در این مراسم نیز حجت‌الاسلام والمسلمین احمدی قمی، از دیگر اعضای گروه جهاگران قرآنی ندای رحمت و رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قم نکاتی را در مورد فضائل قرآن کریم بیان کرد و در بخش پایانی برنامه نیز شاهد برگزاری مسابقه قرآنی و اهدای جوایز در بین برگزیدگان بودیم. 


در این محفل نیز همچون دیگر محافل برگزار شده شاهد حضور گسترده دانش‌آموزان و روستانشینان خمینی‌شهری بودیم. استقبالی که خودجوش بود و همه آمده بودند تا حداقل کمی از محرومیت‌های خودشان در زمینه برگزاری محافل انس با قرآن و حضور اساتید قرآنی در منطقه خود را جبران کنند.


یادآور می‌شود، خمینی شهر، یکی از روستاهای شهرستان بشاگرد است که در بخش گوهران واقع شده و راه دسترسی صعب‌العبوری دارد. اما با این وجود مجتمع‌های آموزشی فراوانی در آنجا احداث شده، مجتمع‌هایی آموزشی همچون دبیرستان‌های دخترانه و پسرانه، حوزه علمیه، مدارس کاردانش و ... که این روستا را به روستایی آموزشی تبدیل کرده است. تمام مجتمع‌ها در این روستا به صورت شبانه روزی اداره می‌شود.

 
 
 
Share/Save/Bookmark