امتیاز مثبت
۰
 
دفاع از پایان نامه قرآنی در دانشکده علوم قرآنی اصفهان
جلسه دفاع از پایان نامه «پیام های کاربردی فرازها و آیات با تکیه بر مجموعه آثار حجت الاسلام والمسلمین قرائتی و برخی تفاسیر مشهور» در دانشکده علوم قرآنی اصفهان برگزار شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۱
کد مطلب: 9359
 
دفاع از پایان نامه قرآنی در دانشکده علوم قرآنی اصفهان
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا از اصفهان، جلسه دفاع از پایان نامه «پیام های کاربردی فرازها و آیات با تکیه بر مجموعه آثار حجت الاسلام والمسلمین قرائتی و برخی تفاسیر مشهور» با نگارش خانم زهرا نقدی دانشجوی رشته تربیت معلم قرآن کریم در مقطع کارشناسی با راهنمایی دکتر روح الله ناظمی و داوری حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد محقق در دانشکده علوم قرآنی اصفهان برگزار شد.
این پایان نامه در نهایت با درجه عالی پذیرفته شد.
چکیده این پایان نامه به این شرح است:
آیات قرآن کریم سرشار از نکات و پیام هایی جهت استفاده در امور زندگی افراد است. شناخت بهتر قرآن و بهره مندی از پیام های آن انسان را به استوار ترین راه ها هدایت می کند و او را به جایگاه واقعی می رساند.
پژوهش حاضر شامل پیام ها و نکات کاربردی آیات 99 تا 114 سوره مبارکه طه و همچنین آیات 1 تا 47 سوره انبیاست که از بررسی مجموعه آثار حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی و همچنین تفاسیر نور، نمونه، اطیب البیان فی تفسیر القرآن، ترجمه تفسیر المیزان و تفسیر قرآن مهر به دست آمده است.
پیام های استخراج شده از این آیات شامل موضوعاتی همچون معاد و خصوصیات رستاخیز، سرگذشت آدم و حوا در بهشت، شکیبایی و امر به نماز، توطئه های پنهانی کفار علیه پیامبر(ص) و سحر و جادو دانستن معجزات ایشان و شاعر خواندن آن حضرت، هدفمند بودن جهان هستی، مسأله آزمایش انسان ها و ناگهانی  بودن عذاب های قیامت است.
نتایج به دست آمده از این تحقیق حاکی از آن است که قرآن کامل ترین و بهترین وسیله هدایت است که شامل همه نکات در همه امور زندگی است.
Share/Save/Bookmark