امتیاز مثبت
۰
 
حجت الاسلام رضایی اصفهانی:
ایمان توحیدی انسان را به رضوان و رضایت الهی می رساند
رییس مدرسه عالی قرآن و حدیث المصطفی(ص) با بیان این که ایمان توحیدی انسان را به رضوان و رضایت الهی می رساند، گفت: کسی که رضوان الهی را دنبال کند سلامت اجتماعی، جسمانی، روانی و معنوی خواهد داشت.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۱
کد مطلب: 8918
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء، حجت الاسلام محمدعلی رضایی اصفهانی، رییس مدرسه عالی قرآن و حدیث المصطفی(ص) در دوازدهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی در مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) قم، گفت: عنوان این دوره از همایش «قرآن کریم و ایمان به وعده‌های الهی» نامگذاری شده که به ایمان توحیدی اشاره دارد.


وی افزود: ایمان توحیدی انسان را به رضوان و رضایت الهی می رساند و کسی که رضوان الهی را دنبال کند سلامت اجتماعی، جسمانی، روانی و معنوی خواهد داشت که مهم ترین این سلامت ها سلامت معنوی است.


رییس مدرسه عالی قرآن و حدیث المصطفی(ص) اظهار داشت: سلامت معنوی که در قرآن کریم محور قرار گرفته، بسیار متفاوت با سلامت معنوی است که در جامعه و جهان امروز مطرح شده، چون انسان را به سبل السلام دعوت می کند و توحیدمحور و معنویت محور است.


وی در ادامه به راهکارهای سلامت معنوی اشاره کرد و گفت: این راهکارها بر 2 دسته هستند که برخی اثباتی و برخی از آنها سلبی هستند.


حجت الاسلام رضایی اصفهانی ایمان به غیب، یاد خدا، عبادت خدا، محبت به خدا و ارزش های توکل آفرین را برخی از راهکارهای اثباتی سلامت معنوی برشمرد و خاطرنشان کرد: پرهیز از گناهان ایمان ستیز، پرهیز از گناهان ایمان گریز، پرهیز از گناهان مانع تقرب، پرهیز از تنش آفرینی های اجتماعی و پرهیز از اسراف و تبذیر نیز برخی از راهکارهای سلبی سلامت معنوی هستند.


وی در پایان وعده های الهی را محقق شده دانست و تصریح کرد: خداوند در قرآن کریم وعده کرده است که ما را از ظلمات خارج کرده و به نور می برد.


گفتنی است، مراسم اختتامیه دوازدهمین همایش بین المللی پزوهش های قرآنی 25 فروردین ماه در مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) شهر قم برگزار شد.
Share/Save/Bookmark