امتیاز مثبت
۰
 
اهدای اقلام بهداشتی بسیج دانشجویی استان قم به دانشکده علوم قرآنی
نماینده بسیج دانشجویی استان قم با حضور در دانشکده علوم قرآنی قم ۵۰۰ عدد ماسک و دستکش یکبار مصرف به کارکنان دانشکده اهدا کرد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۹
کد مطلب: 10854
 
اهدای اقلام بهداشتی بسیج دانشجویی استان قم به دانشکده علوم قرآنی
 
به گزارش ایحا، نماینده بسیج دانشجویی استان قم با حضور در دانشکده علوم قرآنی قم و اهداء ۵۰۰ عدد ماسک و دستکش یکبارمصرف به کارکنان دانشکده گزارشی مکتوب از تشکیل قرارگاه دانشجویی شهید دکتر قاسمی و اقدامات صورت گرفته در راستای مقابله با شرایط بیماری کرونا ارائه کرد.
در این گزارش آمده است: با توجه به شرایط پیش آمده در خصوص ویروس کرونا در اواخر سال ۱۳۹۸، کشور دچار یک التهاب شدید شد و بدین منظور قرارگاه دانشجویی شهید دکتر قاسمی متشکل از دانشجویان استان قم در آغازین روزهای اسفندماه کار خود را در قالب شش کارگروه و با ۱۲ مأموریت کلان اعم از مطالبه‌گری تخصصی، جریان‌سازی و گفتمان‌سازی، اطلاع رسانی عمومی و تخصصی، ایجاد فضای آرامش و زدودن اضطراب و استرس کاذب، تولید محتوای تخصصی و نیز تولید محصولات بهداشتی و ... آغاز کرد که در حال حاضر نیز به تولید لوازم بهداشتی اعم از ماسک، دستکش، گان و مواد ضدعفونی می‌پردازد.
بر پایه این گزارش، قرارگاه در روز سوم اسفندماه تشکیل شد و تاکنون روزانه بیش از ۴۵۰ جهادگر مشغول فعالیت و خدمت‌رسانی بوده‌اند.
براساس تقسیم وظایف صورت گرفته تولید ماسک اصلی‌ترین برنامه قرارگاه شهید دکتر قاسمی بود که از روز ۱۳ اسفندماه سال گذشته کار خود را شروع کرد و هم اکنون بیش از ۳۰ هزار ماسک را روزانه تولید می‌کند.
تولید ماسک‌ها در شرایط کاملاً بهداشتی صورت می‌گیرد و مجوزهای لازم نیز از مرکز بهداشت استان قم اخذ شده است.
این قرارگاه همچنین اقدام به تولید ۳۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده با اتانول ۸۳% و توزیع آن در استان قم و دیگر استان ها نموده است.
این گزارش فعالیت های آموزشی و فرهنگی از جمله ساخت انیمیشن و تولید پوسترهای آموزشی را از دیگر اقدامات قرارگاه عنوان کرده و خاطرنشان می کند: انیمیشن‌هایی نیز با مضامین آموزشی و هشداردهنده به همت جهادگران تولید و در اختیار مردم قرار گرفت.
در ادامه این گزارش آمده است: تولید پوستر نیز از دیگر اقداماتی است که توسط جهادگران این قرارگاه انجام شد به‌ طوری‌ که پوسترهای آموزشی برای محیط‌های مختلف از قبیل بانک، مراکز تجاری، نانوایی‌ها و ... تولید شد.
این گزارش مطالبه گری از مسئولان را از دیگر اقدامات این قرارگاه عنوان کرده و بیان می دارد: در زمینه های مختلف از جمله معیشت نیز از مسئولان اجرایی مطالبه گری هایی انجام شد که نتیجه‌بخش بود.
Share/Save/Bookmark