امتیاز مثبت
۱
 
دفاع از پایان نامه کارشناسی در دانشکده علوم قرآنی زاهدان
پایان نامه کارشناسی با موضوع «همزیستی و روابط اجتماعی در قرآن» در دانشکده علوم قرآنی زاهدان دفاع شد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۹
کد مطلب: 9620
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا، پایان نامه کارشناسی با موضوع «همزیستی و روابط اجتماعی در قرآن» توسط دانشجو فائزه محمدرضایی با راهنمایی استاد خانم وحیده شهریاری و داوری استاد مرضیه اکاتی در محل سالن اجتماعات دانشکده علوم قرآنی زاهدان دفاع شد.
در چکیده این پایان نامه می خوانیم:
«قرآن کریم کتابی جامع و در بردارنده تمام برنامه های فردی و اجتماعی بشر می باشد و از این رو برای برقراری رابطه با هر شخص در اجتماع برنامه و قانون خاصی را تدوین نموده و روایات اهل بیت علیهم السلام نیز شرح و تفصیل آن را بیان نموده است.
ضرورت پرداختن به این پژوهش را می توان چنین بیان نمود که از آنجایی که انسان در طول عمرش با افراد و گروه های متفاوتی در ارتباط است و احتمال آسیب ها و آفت هایی در این روابط وجود دارد،لذا با مراجعه به آیات قرآن کریم و سرگذشت پیشینیان می توان این آسیب ها را شناخت و از آنها دوری کرد.
پژوهش حاضر با روش توصیفی تحلیلی و با مراجعه به منابع دینی و کتابخانه ای به بررسی مباحثی پیرامون روابط اجتماعی از منظر قرآن می پردازد و چنین بیان می دارد که نظام اخلاقی قرآن کریم در روابط اجتماعی انسان ها نظامی سراسر مهربانی،کرامت و عدالت است و روابطی که بر این محورها محقق شود اصلاح دین و دنیای افراد و بالاتر از آن سعادتشان را در پی خواهد داشت.
Share/Save/Bookmark