امتیاز مثبت
۰
 
حضور دانشكده علوم قرآني مشهد در چهاردهمين نمايشگاه بين المللي قرآن كريم مشهد مقدس
دانشكده علوم قرآني مشهد در چهاردهمين نمايشگاه بين المللي قرآن كريم مشهد مقدس حضور یافت.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۳
کد مطلب: 9125
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا، همزمان با آغاز به كار چهاردهمين نمايشگاه بين المللي قرآن كريم مشهد مقدس، دانشكده علوم قرآني مشهد نيز به مانند سال هاي گذشته با راه اندازی غرفه به معرفي دستاوردها و فعاليت هاي فرهنگي، قرآني و علمي ـ پژوهشي پرداخته است.
غرفه دانشكده علوم قرآني مشهد در سالن فردوسي نمايشگاه بين المللي قرار دارد و در سه بخش فعاليت مي كند.
در بخش اول، غرفه «گفتمان انقلاب اسلامي» با حضور اساتيد برجسته و مشاركت بازديدكنندگان به صورت گفت و گوهاي فردي و جمعي به ارائه خدمت مي پردازد.
در بخش دوم غرفه، فعاليت هاي موقوفه قرآني مشاركتي دانشكده مشهد با هدف تبليغ و ترويج فرهنگ وقف و زمينه سازي براي مشاركت مردم در ايجاد وقف هاي گروهي و همچنين جذب واقفين در احداث ساختمان جديد در حال احداث اين مجموعه صورت مي پذيرد.
در بخش مركزي غرفه نيز مي توان به برنامه هايي نظير معرفی فعالیت های علمی ـ پژوهشی اعضای هیأت علمی دانشکده در قالب آلبوم و پخش مانیتورینگ، ارائه فهرست و مشخصات بیش از ۵۰۰ عنوان پایان نامه دفاع شده در مقاطع کارشناسی و ارشد از سال ۹۳ تا ۹۷ به همراه گزارش نموداری، ارائه مدل هاي جدولی و نموداری آمار مقالات پذیرش شده در دوازدهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی به تفکیک دانشکده های سراسر کشور، نمایش پایان نامه های منتخب به همراه کتب تألیفات اساتید دانشکده و برنامه هاي مشاوره و پاسخ به شبهات توسط اعضای هیأت علمی دانشكده اشاره كرد.
ارائه گزارش تصویری فعالیت های قرآنی، فرهنگی و پژوهشی دانشکده در سال های اخیر، پخش كليپ هاي معرفي دانشگاه و دانشكده، گزارش نموداری تحلیلی توصیفی وضعیت دانش آموختگان، معرفی افتخارآفرینان ملی و بین المللی دانشکده و معرفی مرکز آموزش مجازی حفظ قرآن کریم دانشکده با گستره فعالیت استانی برخي ديگر از برنامه هاي غرفه دانشكده علوم قرآني مشهد است.
از دیگر فعالیت های بخش مرکزی غرفه می توان به مواردی همچون نمایش نموداری میانگین درصد اشتغال دانشگاه ها در طرح رصد اشتغال دانش آموختگان دانشگاه های کشور وزارت علوم و جایگاه دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در مقاطع کارشناسی و ارشد، نمایش رتبه بندی فعالیت های پژوهشی دانشگاه در پایگاه civilica به همراه نمایش نموداری روند رشد علمی و رشد مقالات دانشگاه در اين پایگاه، ارائه بروشورهای جدید معرفی دانشکده و دانشگاه و همچنين فیلمبرداری و مصاحبه با بازدیدکنندگان پيرامون مطالبات رهبري در زمينه هاي قرآني و ... اشاره کرد.
گفتني است، چهاردهمين نمایشگاه بین المللی قرآن کریم مشهد از ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ آغاز شده و تا ۳۰ خردادماه سال جاری مطابق با چهاردهم ماه رمضان ادامه دارد
Share/Save/Bookmark