امتیاز مثبت
۰
 
دانشکده علوم قرآنی شهید اشرفی کرمانشاه
برگزاری نشست هم افزائی تشکل های انقلابی دانشگاه ها کرمانشاه
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از کرمانشاه ، نشست بصیرتی « هم افزائی تشکل های انقلابی دانشگاه ها» در دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه برگزار شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۷
کد مطلب: 7028
 
 
در این نشست که برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری با حضور مسئولین تشکل های مختلف دانشجوئی در دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه برگزار شد، دکتر احمدی رئیس این دانشکده با اشاره به آیه ۶۹ سوره مبارکه عنکبوت که می فرماید : «وَ الَذینَ جاهَدوُا فِینَا لَنَهدِیَنَهُم سُبُلَنا وَ اِنَ اللهَ لَمَعَ المُحسِنینَ :آنها که در راه ما با خلوص نیت جهاد کنند ، قطعاً به راههای خود هدایتشان خواهیم کرد؛ و خداوند با نیکوکاران است»، گفت: دانشجویان محترم دانشگاه ها به خصوص ما دانشجویان علوم قرآنی و تمامی دلسوزان انقلاب باید در فصل تابستان که در پیش روی ماست کار در امور فرهنگی را ترک نکنیم و سنگرهای جهاد فرهنگی را خالی نگذاریم. نقاط قوت و ضعف امور را در سال تحصیلی بررسی نموده و در پی برطرف کردن نقاط ضعف و پر رنگ تر شدن نقاط قوت باشیم .

وی افزود: همه ما مسلمان و ایرانی هستیم و این دو نقطه مشترک همه ماست و دو مؤلفه حیاتی برای ما به شمار می آید و باید به آن دو بسیار پرداخته شود. یکی دین ما و دیگری ایرانی بودن ما ، زیرا باید جهت تلاش در پیشرفت منافع ملی به این دو مؤلفه پرداخته شود و ما در قبال آن وظایفی داریم .

وی در ادامه اظهار کرد : ما باید خود را کنار بگذاریم و بشکنیم تا جهاد اکبر محقق شود ، در این زمان جهاد کبیر جهاد در عرصه فرهنگی و تبلیغی است. جهاد با کافران جهاد کبیر است ، جهادفکریست ، جهاد اندیشه ای و فرهنگی است ، بنابراین پیروی نکردن همه جانبه از کافران یعنی جهاد کبیر در همه عرصه ها .

احمدی افزود: در دنیای امروز، جهان به سوی معنویت تمایل پیدا کرده است و استکبار جهانی به شدت از این موضوع احساس خطر کرده است و می داند اگر دین در دنیا حاکم گردد بساط آن ها جمع می شود، پس بنابراین باید اسلام ناب را جوری در جهان معرفی نمایند که اسلام و مسلمان خشن به نظر آید ، پس گروه داعش را عَلَم کردند و آن را تغذیه می کنند تا به این صورت وحشیانه که عمل میکنند، اینگونه مُعَرف اسلام شود تا پس از آن بتوانند اسلام آمریکائی را به مردم معرفی نمایند و اسلام ناب محمدی را حامی خشونت بدانند، آیا من و شمای مسلمان در این زمان باید ساکت باشیم و از نسخه ای که برای ما پیچیده شده است استفاده نمائیم و یا باید بیدار باشیم و آب در آسیاب دشمن نریزیم و اجازه ندهیم خون هایی که از ابتدای اسلام برای قرآن و اهل بیت علیهم السلام ریخته شده هَدر برود .

وی گفت: همانگونه که رهبر انقلاب اسلامی می فرمایند الان زمان «آتش به اختیار است» نیروها باید موقعیت را بررسی کنند و دشمن رابشناسند و فرمان آتش را خود هدایت نمایند . چون مسائلی همچون ارزش های انقلاب ، دین ، نظام اسلامی ، نوع حکومت ولایت فقیه ، قانون اساسی و ... برای ما مشخص و مبرهن است، وظیفه ما سنگین تر از قبل است . پس خود را در این زمان و موقعیت با فضای مجازی که فضائی کمرنگ و سطحی است مشغول نکنیم و با مطالعه و کار فرهنگی کارهای عمیق ، ماندگار و تأثیر گذار را دنبال نمائیم . زیرا دشمنان اسلام برای ایران نقشه دارند از جمله این نقشه ها تفرقه اندازی و دوری از مسائل اصلی و راهبردی انقلاب است . بنابراین دانشجوی دلسوز و انقلابی نمی تواند خودش را از مبارزه برکنار ببیند و باید پیکانی که نشانه آن به طرف هم وطن و دوست خودش است را به طرف دشمن و بیگانه نشانه گیری کند .

رئیس دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) با انجام دادن تمام کار ها برای خدا و دلسوز بودن برای مردم و این نظام و همراه کردن مردم با خود توانست این انقلاب را با دست خالی به پیروزی برساند . پس اگر ما تشکل های انقلابی و دانشگاهی می خواهیم موفق باشیم باید دلسوزانه برای نظام کار کنیم ، دشمن در کمین را بشناسیم و با نگاه راهبردی به انقلاب و تفکر درباره آینده هیچگاه حتی در زمانی مثل فصل تابستان که از درس و دانشگاه دور هستیم غافل نباشیم.
Share/Save/Bookmark