امتیاز مثبت
۱
 
امام جمعه موقت شیراز:
علوم قرآنی سرچشمه همه علوم است
امام جمعه موقت شیراز در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشکده علوم قرآنی شیراز گفت: علوم قرآنی سرچشمه همه علوم است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۶
کد مطلب: 9882
 
علوم قرآنی سرچشمه همه علوم است
 
به گزارش ایحا، حجت الاسلام رضوی اردکانی، امام جمعه موقت شیراز به عنوان سخنران برنامه آغاز سال تحصیلی جدید دانشکده علوم قرآنی شیرازبا محوریت دانشجویان جدیدالورود، در دانشکده مطالعات تطبیقی قرآن شیراز حضور یافت.
وی در سخنانی به اهمیت تزکیه و عمل در کنار علم اشاره کرد و گفت: علوم قرآنی سرچشمه همه علوم است و شما دانشجویان راه خوبی را انتخاب کرده اید.
امام جمعه موقت شیراز اظهار داشت: قرآن مشعلی است که تاریکی ها را از بین می برد. خداوند فلسفه ارسال پیامبران را علم و تزکیه و تقوی بیان می کند.
وی با بیان این که از نظر اسلام و جهان بینی اسلام علمِ تنها نجات دهنده نیست و تزکیه مقدم بر علم است، ادامه داد: علم بدون تزکیه سبب خسارت زیادی می شود مانند کسی که بمب اتم را ساخت و تحویل نااهلان داد؛ مقام معظم رهبری بارها به جوانان توصیه کرده اند که به دنبال علم بروید که پیشرفت دنیا فقط با علم است.
حجت الاسلام رضوی اردکانی گفت: وظیفه شما دانشجویان جهاد علمی است که سبب پیشرفت و رسیدن به قله ها می شود. ایران اگر علم نداشت استعمارگران آن را نابود می کردند. همین قدرت نظامی ما از علم نشأت می گیرد.
امام جمعه موقت شیراز در ادامه گفت: الآن جهان نیازمند علوم معنوی است که بهترین علم معنوی همین علوم قرآنی است و بهترین مکان برای آموزش آن دانشکده علوم قرآنی است که در آن تزکیه و علم با هم همراه است. خدا را شکر که دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم مسیر هدایت را برای دانشجویان ترسیم کرده است و دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم از بهترین دانشگاه های کشور در این عرصه است.
Share/Save/Bookmark