امتیاز مثبت
۰
 
حجت الاسلام نقیب:
نگاه قرآن کریم به تاریخ نگاهی الهی و مستقیم است
رییس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم نگاه قرآن به تاریخ را نگاهی با خط مستقیم دانست و گفت: قرآن کریم به تاریخ نگاه ارتجاعی، قهقرائی و دورانی ندارد و نگاه الهی را مطرح می کند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۲
کد مطلب: 8919
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء، حجت الاسلام سید محمد نقیب، رییس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در دوازدهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی گفت: دانشگاه علوم و عارف قرآن کریم تنها دانشگاه اختصاصی در ایران است که حدود 6 هزار دانشجو و قریب به یکهزار استاد حق التدریس دارد.


وی افزود: تأسیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با این تعداد دانشجو، استاد و فعالیت پژوهشی بعد از انقلاب اسلامی یک اتفاق کم نظیر است.


رییس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با اشاره به همایش بین المللی پژوهش های قرآنی، اظهار داشت: این همایش امسال در دوازدهمین دوره با موضوع «قرآن کریم و ایمان به وعده های الهی» برگزار شد.

وی مقالات ارسال شده به همایش را 700 عنوان برشمرد و ادامه داد: این مقالات از داخل کشور و کشورهایی همچون عراق، لبنان، پاکستان، سوریه، عمان و هند به دبیرخانه همایش ارسال شد.


حجت الاسلام نقیب در بخش دیگری از سخنان خود نگاه قرآن به تاریخ را نگاهی با خط مستقیم دانست و گفت: قرآن کریم به تاریخ نگاه ارتجاعی، قهقرائی و دورانی ندارد و نگاه الهی را مطرح می کند.


وی با بیان این که قوانین حاکم بر عالم قوانین الهی است، خاطرنشان کرد: اسباب، مسببات و سنت های عالم هم الهی هستند و یکی از سنت های حتمی خداوند حفظ دین  و حفظ قرآن کریم در هر زمان و مکان است.

Share/Save/Bookmark