امتیاز مثبت
۰
 
فراخوان مقاله دوفصلنامه تخصصی «پژوهش نامه نقد آراء تفسیری» دانشکده علوم قرآنی مشهد
دوفصلنامه تخصصی «پژوهش نامه نقد آراء تفسیری» دانشکده علوم قرآنی مشهد فراخوان مقاله داد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۹
کد مطلب: 10252
 
 
به گزارش ایحا، مجله علمی «پژوهش نامه نقد آراء تفسیری» به صاحب امتیازی دانشکده علوم قرآنی مشهد، با رويكرد علمي پژوهشي و با هدف بررسی، تحقیق و نقد آراء تفسیری راه اندازی شده است. از این رو از همه صاحبان فکر و قلم، استادان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دعوت می شود آثار علمی خود را با توجه به عرصه ها و محورهای پژوهشی مجله به دفتر مجله ارسال کنند.
دکتر مجتبی نوروزی مدیر مسئولی، دکتر حسن نقی‌زاده سردبیری و دکتر محسن دیمه کارگراب مدیر داخلی این مجله را عهده‌دار هستند.
عرصه ها و محورهای پژوهشی این مجله شامل تفسیر قرآن با قرآن، تفسیر روایی فریقین، تفسیر عقلی، تفسیر عرفانی، تفسیر علمی، تفسیر کلامی با رویکردهای گوناگون(امامی، معتزلی، اشعری و...)، تفسیر فقهی آیات الأحکام، تفسیر فلسفی، تفسیر اجتماعی و عصری و تفسیر ادبی و آراء ادبی تفسیری است.
همچنین قالب ها و زمینه های نگارش مقاله در این مجله شامل: بررسی و نقد آراء تفسیری، بررسی روایات تفسیری، اعتبارسنجی روایات تفسیری، بررسی مقایسه ای و تطبیقی آراء تفسیری با رویکرد انتقادی، نوآوری های تفسیری، بررسی سیر تطور آراء تفسیری، جریان شناسی تفاسیر، کاربست متدها و شیوه های جدید علمی در فهم قرآن همراه با بررسی روایات و آراء تفسیری و کاربست مطالعات میان رشته ای در فهم قرآن همراه با بررسی روایات و آراء تفسیری می باشد.
پژوهشگران می توانند مقالات علمی ارزشمند خود را از طریق سامانه مجله به آدرس http://naghdeara.quran.ac.ir ارسال کنند و یا جهت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۵۱۳۸۴۴۹۶۰۰ داخلی ۳۳ تماس بگیرند.
Share/Save/Bookmark