امتیاز مثبت
۰
 
پنجمین نشست معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های منطقه 4 کشور برگزار شد
پنجمین نشست معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های منطقه 4 کشور در سازمان مرکزی دانشگاه علوم و معارف قران کریم در قم برگزار شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۰
کد مطلب: 10621
 
 
به گزارش ایحا، پنجمین نشست معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های منطقه 4 کشور با حضور معاونان و مدیران دانشگاه های قم، صنعتی قم، اراک، صنعتی اراک، بوعلی همدان، صنعتی همدان، ملایر، محلات، حضرت معصومه(س)، بین المللی قزوین امروز در سازمان مرکزی دانشگاه علوم و معارف قران کریم در قم برگزار شد.
این مراسم با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط دکتر علی اصغر شعاعی، قاری بین المللی آغاز شد و در ادامه دکتر علیرضا بهرامی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه اراک و دبیر نشست معاونان فرهنگی دانشگاه های منطقه 4 کشور به سخنرانی پرداخت.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه اراک با بیان این که همکاری ها و هم افزای ها در منطقه 4 در حوزه معاونان فرهنگی خوب انجام می شود، گفت: ما باید در حد توان از پتانسیل های یکدیگر استفاده کنیم تا عملکرد دانشگاه های منطقه 4 بهبود یابد و به سمت اهداف با گام های استوارتر حرکت کنیم.
در بخش دیگری از این نشست دکتر حمیدرضا کمانکش، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم سخنرانی کرد و در ادامه هر یک از معاونان به بیان نظرات، دیدگاه ها و پیشنهادات خود در زمینه های مختلف فرهنگی و دانشجویی پرداختند و تبادل نظر کردند.
همچنین در بخش دیگری از این مراسم طی ارتباطی که به صورت آنلاین و از طریق وب کنفرانس با مشهد مقدس انجام شد، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد نقیب، سرپرست دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با بیان این که دانشگاه علوم و معارف تنها دانشگاه اختصاصی قرآن است که قریب به 6 هزار دانشجو دارد و در 18 نقطه کشور دانشکده دارد، گفت: تنها رشته ای که ما در این دانشگاه ارائه می کنیم رشته تفسیر و علوم قرانی است.
وی افزود: دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در برهه کنونی که اکثر دانشگاه ها با چالش های فرهگی مواجه هستند، الحمدلله از لحاظ فرهنگی دارای وضعیتی مناسب و ظرفیت بسیار خوب است.
سرپرست دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم ادامه داد: امیدواریم در مسائل فرهنگی دانشگاه ها نگاه به قرآن و گسترش مهارت های قرآنی را مورد اهتمام قرار دهند و مسئولان فعال در بخش های فرهنگی دانشگاه ها نیز این نگاه را دنبال کنند.
هم اندیشی پیرامون برنامه های فرهنگی نیمسال دوم سال 98، بررسی راهکارهای مشارکت حداکثری دانشجویان در انتخابات، بررسی تجربه های موفق دانشگاه های منطقه 4 و برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان «شیوه های نوین آموزش قرآن کریم» با تدریس دکتر شعاعی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم از مهم ترین بخش های این نشست بود.
Share/Save/Bookmark