امتیاز مثبت
۰
 
در دانشکده علوم قرآنی تهران برگزار شد؛
كرسي علمي ترويجي بررسی تطبیقی میزان ارتباط سوره عاديات با اميرالمؤمنين(ع) در منابع فریقین
دانشکده علوم قرآنی تهران، كرسي علمي ترويجي بررسی تطبیقی میزان ارتباط سوره عاديات با اميرالمؤمنين(ع) در منابع فریقین را برگزار کرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۴
کد مطلب: 11350
 
 
به گزارش ایحا، كرسي علمي ترويجي بررسی تطبیقی میزان ارتباط سوره عاديات با اميرالمؤمنين(ع) در منابع فریقین با ارائه خانم دكتر طاهره سادات طباطبائي امين، نقد دكتر حميد حسن زاده و  دكتر سيد كريم خوب بين خوش نظر و با مديریت جلسه از سوی خانم دكتر زهره اخوان مقدم در دانشكده علوم قرآني تهران، برگزار شد.
در اين جلسه که جمعي از فرهيختگان و دانشجويان نیز حضور داشتند رائه دهنده، مباحث محتوايي را مطرح و پس از آن به نقدهاي ناقدان پاسخ داد.
در اين نظريه با استنادات لغت شناسي، اصول ادبي و روايات اسباب نزول شيعي و سني، اثبات مي شود كه سوره مباركه عاديات سال هشتم بعد از هجرت، در پي رشادتهاي حضرت علي عليه السلام در مدينه نازل شده است.
اين كرسي نظريه‌پردازي، در خيابان سرهنگ سخايي دانشكده علوم قرآني تهران، به شكل حضوري و با رعايت پروتكل‌هاي بهداشتي برگزار شد و ساير دانشكده ها و دانشگاه هاي سراسر كشور به شكل مجازي در جلسه حضور داشتند و فرهيختگان از طريق وب كنفرانس، با طرح نظر خود در اين مناظره قرآني مشاركت كردند.
Share/Save/Bookmark